Правлінням Національного банку України винесено Постанову № 162 від 28 грудня 2018 року «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку в Україні, відповідно до якої, комерційні банки України зобов’язуються запровадити міжнародний номер банківського рахунку, так званий IBAN (International Bank Account Number).

Що ж таке IBAN, для чого він потрібен, його головні переваги в застосуванні.

IBAN – це міжнародний стандарт номера банківського рахунку, розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації і Європейським комітетом банківських стандартів. Тобто, IBAN – це міжнародний номер рахунку одержувача грошей, його ще називають IBAN code.

Запровадження IBAN необхідне для врегулювання банківських переказів, між країнами ЄС та Україною. Свого часу відповідно до директиви Євросоюзу № 2560/2001 та № 1781/2006, банки ЄС відмовляли в прийнятті банківського переказу на підставі того, що номер рахунку не відповідав стандартам IBAN.

Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі –  під час транскордонних переказів. Тобто, всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Головні переваги запровадження IBAN:

  • використання IBAN дозволяє прискорити і здешевити міжбанківські платежі;
  • гармонізація банківських переказів між Україною та країнами ЄС;
  • в майбутньому дасть можливість застосовувати QR-коди;
  • уникнення помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
  • зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує.

Фото з інтернет-ресурсу: https://celergo.com


Читайте також: