Сплачувати чи ні?

Адвокат, партнер АО «Бонюк і партнери» Anton Sobolivskyiроз’яснює – чи сплачує ГО, як представник іншої особи, судовий збір? 
Так, у справі №804/6859/16 Громадська організація (далі – ГО) пред’явила позов до суду від імені іншої особи та намагалася довести відсутність підстав для сплати судового збору у зв’язку з її (ГО) статусом неприбуткової організації. Однак, Верховний суд у своєму рішенні від 07.11.2018 р. у справі №804/6859/16 звернув увагу на той факт, що ГО виступала як представник, що діє в інтересах іншої особи у зв’язку з чим, підстави для звільнення від сплати судового збору відсутні.
Розглядаючи даний спір Верховний суд наголосив на тому, що не дивлячись на звернення до суду одним із суб’єктів передбачених ч. 1 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діяла на момент звернення позивача до суду першої інстанції), безпосередньо позивачем все-таки виступатиме сама особа щодо якої ухвалене судове рішення, а не їх представники, які лише вчиняють дії від імені особи, в інтересах якої вони діють.
Таким чином, у розумінні Закону «Про судовий збір» підставу сплати судового збору слід пов’язувати не зі статусом ГО, яка представляє інтереси певної особи, а безпосередньо з особою – позивачем, в інтересах якої діє ГО.

Слідкуйте за іншими новинами: